Datum Vytvoření: 9 Únor 2021
Datum Aktualizace: 17 Smět 2024
Anonim
Záběr slyšel po celém světě - Dějiny

3. října 1951, třetí baseman Bobby Thomson udeří jeden-ven, tři-běh domácí běh ve spodní části deváté směny vyhrát národní ligu vlajku pro New York obři. Thomsonův homer zabalil pro Gianty úžasný běh zezadu a srazil mezi Brooklynem Dodgersem, Giantsovým nenáviděným mezioborovým soupeřem, mimo jejich místo v World Series. Obři pokračovali ve ztrátě seriálu Yankeesům, ale Thomsonův zázračný homer zůstává jedním z nejpamátnějších okamžiků v historii sportu.

Obři se ani neměli účastnit závodní praporky. Bylo to 13 1/2 her za legendárním Dodgersem do poloviny srpna a všichni si mysleli, že jsou hotovi. Pak ale vyhráli 16 her v řadě. V říjnu vyhráli 37 ze svých 44 posledních zápasů a Brooklyn si pro vedení přivázali. Byl čas na playoff, vůbec první v národní lize.

New York vyhrál první hru; ve druhém je Dodgers rozdrtil 10-0. Třetí hra, před 34 320 lidmi v Polo Grounds ve Washingtonu Heights, byla rozhodující, a devátým směňováním to vypadalo jako ztracená věc. Dodgers vyhrávali 4-1. Lidé ve stáncích shromažďovali své věci a mířili k metru. Ale potom obři ožili. Al Dark a Don Mueller zasáhli slušné singly na správné pole. Poté, po vyskakovacím okně Monte Irvin, Whitey Lockman zdvojnásobil doleva a poslal Dark bezpečně domů. Nyní skóre bylo 4-2, s běžci na druhém a třetím.

Zatímco Bobby Thomson čekal na pálku, Dodgers vyslal pomocného džbánu Ralpha Brancu. Thomson byl spolehlivý hitter, a protože první základna byla otevřená a nováček Willie Mays čekal na palubě, mnozí si mysleli, že Branca hodí úmyslnou procházku. To neudělal. První hřiště bylo tzv. Stávka. Thomson druhý vrtal do stojanů na levém poli.

"Obři vyhrávají vlajku!" Zavolal rozhlasový hlasatel Russ Hodges. "Obři vyhrávají vlajku!" Obři vyhrávají vlajku! “Křičel, dokud neztratil hlas. Mezitím uvnitř Polo Grounds panovalo pandemonium. Fanoušci zaplavili pole. Thomson vzal oponu po oponu. Lidé na Manhattanu a Brooklynu uskutečnili tolik telefonních hovorů za půl hodiny po Thomsonově homerovi, že New York Telephone v obou čtvrtích téměř ztratil službu.

Následující den pokračovala dynamika: Obři porazili Yankees 5-1 v první hře světové série. Pak se vrátili Yanks a vyhráli další tři hry a série. V roce 1954 obhájci obrů smetli světovou sérii ve čtyřech rovných hrách, částečně díky úžasnému úlovku Willie Mays, který se poprvé dostal přes rameno do středu pole. Na konci padesátých let se však Giants i Dodgers přestěhovali do Kalifornie a neuvěřitelná éra historie baseballu v New Yorku skončila.

Alamo

Peter Berry

Smět 2024

V proinci 1835 během texaké války za nezávilot na Mexiku obadila kupina texankých dobrovolnických vojáků Alamo, bývalou františkánkou mii, která e nach...

Během druhé větové války loužilo v amerických ozbrojených ilách ai 350 000 žen, doma i v zahraničí. Patřili k nim piloti ženkých leteckých il, kteří 1...